Zdravé bydlení

Vypěstujte si vlastní salát přímo u vás v bytě díky inteligentní domácí zahrádce PlantCube.

Léčit lidi, to není zrovna jednoduchá záležitost. Spoustu toho sice zvládneme sami pomocí volně dostupných léků a doplňků stravy, které za dobré ceny nabízí třeba Dr. Max leták nebo Benu leták, ale když přijde na závažnější choroby, musíme využít pomoci lékařů a specializovaných pracovišť a vysoce sofistikovaných léků. Pokud však onemocní nebo je škůdci napadeno, co si pěstujeme na zahradě, jsme v pozici mnohem snazší. A i ty nejzarputilejší škůdce můžeme zkrotit přírodními prostředky, které zachovají prostředí na naší zahradě bez jedů, zdravé a našemu zdraví prospěšné.

Není to jen v pohádkách? Koupel, po které omládnete? Není. Jde spíše o to, že mnohé zkušenosti, a znalosti, které běžně měli naši rodiče a prarodiče, byly přebyty masmediálními informacemi komerčního charakteru, avšak často s mizivou účinností.

Česká města jsou v zimě přesvícená. V důsledku čehož lidé hůře spí a hrozí jim vážné zdravotní problémy. Hlavně v zimních měsících svítí v českých městech kromě pouličního osvětlení také reklamní plochy a sváteční výzdoba. Přebytek světla má podle odborníků pořád víc negativních zdravotních dúsledků. Mezi dopadysvětelného znečištění patří nejen nekvalitní spánek, ale i další zdravotní problémy.

Pěstování vlastních bylinek na balkoně, nebo za oknem, je v dnešní době velmi populární. Kdo má balkon, je jednoznačně ve výhodě. Balkonové prostory nejrůznějších útvarů jsou pro bylinky a jejich pěstování ideální možností.

Strom je neobyčejná vysoká rostlina. Představme si mohutný kmen a vzrostlou korunu. V létě nám dává stín, můžeme se pod něj schovat při mírném dešti, v podvečer slyšíme šumění větví a listí v blízkém lese. Působí to na nás klidným a osvěžujícím dojmem.

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové