Účinky hlívy ústřičné jsou známy po staletí

Účinky hlívy ústřičné jsou známy po staletí

Hlíva ústřičná vás na první pohled možná odradí svým vzhledem, ale její blahodárné účinky na lidský organismus jsou známy již celá staletí.


Řekne-li se „hlíva a Čína“ možná se vám nejdříve vybaví pokrm čínské restaurace ve spojení s jedlou houbou. Vězte, že na území Číny se hlíva ústřičná jako lék používala mnohem dříve, než ve staré matičce Evropě. Možná se s ní na svých cestách setkal i Marco Polo. Ve staré Číně a Japonsku se z této houby vyráběly masti pro účinnější hojení.

Sušená hlíva ústřičná dnes pomáhá pacientům při léčení křečích a strnulosti páteře a šlach. Dá se pohodlně objednat na kvalitních e-shopech, např. na www.hliva-ustricna.cz.

I v moderní evropské medicíně má tato houba mnohá využití. Máte cukrovku? Pomůže při její léčbě. Vysoký cholesterol a krevní tlak? Významně jej snižuje. Posílení imunity, léčba křečových žil, popálenin, obnovuje funkci jater, ledvin, slinivky. A dokonce vám i zlepší metabolismus. Skoro by se zdálo, že je hlíva ústřičná houbou zázračnou.

Zázrak spočívá v jejím složení. Polysacharidy, beta 3D glukan (ten prospívá imunitě), riboflavin, vitamíny B a C, houbová vláknina a dokonce i antibiotické látky.

V lékárnách, prodejnách se zdravou výživou a opět v osvědčených e-shopech je k dostání hlíva ústřičná tablety. Lékaři je doporučují např. pro posílení imunity pacientům, které trápí chronická onemocnění, během roku jsou oslabeni a často mají problémy s virovými infekcemi. Ale samozřejmě je hlíva ve formě tablet vhodná i jako prevence.

V gastronomii je tato „zázračná houba“ často používána. Sušená do polévek, k dušení pod maso, jako aromatické koření do salátů. Nebo jen tak rozpuštěná ve vodě či čaji. Čerstvá ke smažení, do omáček, velmi oblíbená je falešná „držťková“ polévka z hlívy. V kuchařských knihách i na internetu najdete hlíva ústřičná recepty v mnoha variantách a obměnách. Dokonce se využívá i v balkánské kuchyni a našla tu své příznivce, což pro tuto oblast není příliš obvyklé.

O své zdraví je třeba pečovat a nenechat nic náhodě. Hlíva ústřičná jako přírodní produkt nám může být v tomto ohledu velmi prospěšná. Jen je třeba ji vyzkoušet.