Bambucké máslo

Bambucké máslo

Někdo říká, že takové vymyšlenosti nepotřebuje, ovšem, máte - li kožní problémy, nebo chcete regeneraci, omlazení, Bambucké máslo je luxus. Je velmi účinné, zpravidla není levné.

Obsah bambuckého  másla

Pozor ale na obsah. Na trhu je dnes všechno možné. Prodává se i 1 % bambucké máslo, což je spíše prodej ropných výrobků. Dnes již ale není problém sehnat, díky rozvoji českého trhu, 100 % bambucké máslo, 100 ml do 200 Kč. A to je již "jiné kafe." Lidé se často ale rozhodují spíše dle marketingu a reklamy, pocitů a nedějí, než podle faktů. Třeba jedna moje známá vybírala omítku na fasádu. A měla možnost vzít materiál s 10 % silikonu, nebo o 1Kč / kg dražší 80 % silikon ve fasádě. Jak myslíte, že se rozhodla?

Účinky bambuckého másla

To je to hlavní, proč jej lidé kupují a používají. A účinky má bambucké máslo obrovské.
Čerstvé nerafinované bambucké máslo obsahuje velké množství antioxidantů, hlavně pak Retinol, vitamín A. Bambucké máslo tedy má perfektní "protistárnoucí“ účinky na pleť. Bambucké máslo se používá v kosmetice již několik tisíc let. I královna Kleopatra jej dovážela z Afriky.
Bambucké máslo se s úspěchem používá v kosmetickém průmyslu, ale i doma vyráběné kosmetice.

Na co tedy působí?

Kvalita Bambuckého másla se třídí dle obsahu kyseliny skořičné. Od třída A, ta je nejlepší, až po nejméně účinnou třídu F, který se používá do mýdel a syntetické kosmetiky. Bývá někdy rafinovaně opatřena nápisem - kouzelnickou formulí SHEA BUTTER. Obsahuje tedy jen zlomek bambuckého másla bez výraznějších účinků.

Jde o komplexní retinolový protistárnoucí krém, který dále účinně působí na:
- hydratuje pokožku, aniž by ucpával póry
- akné
- atopický exém
- zabraňuje vzniku obávaných strií a celulitidy
- hluboké vrásky
- ekzémy
- kožní alergie
- pokožku spálenou a poškozenou sluncem
- omrzliny
- urychluje hojení ran, jizev
- štípnutí hmyzem a další.

Vyzkoušejte kvalitní kosmetiku. Není to o ceně, je to o informacích. Jak koupit kvalitně, účinně a přitom ne předražený výrobek.
Bambucké máslo nyní prožívá v ČR raketové růsty prodeje. A oprávněně. Netřeba do něj v současné době přidávat doplňky, nebo jej ředit. Možná nám vývoj kosmetiky v budoucnosti ukáže i nové možnosti. A možná Bambucké máslo můžete testovat a zkoušet vylepšovat vy, již nyní, u vás doma.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Zeleninové šťávy - dlouhověkost
Dotace na novostavby