Bylinky na odvodnění

Bylinky na odvodnění

Trápí vás nadměrné zadržování vody v těle? Co s tím? Připravte si přírodní bylinný čaj, který pomůže zbavit vaše tělo nadbytečné vody a škodlivých látek.

Nesprávná funkce lymfatického systému, nedostatečný pitný režim, nadměrná konzumace soli a nedostatečný pohyb jsou nejčastější příčiny hromadění vody v těle. Zadržování vody může mít ale i závažnější příčiny, proto se nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Jednou z metod, jak vyčistit lymfatický systém a odvodnit organismus, je přírodní bylinná léčba, která tělo nezatíží, ba naopak jej uvolní.

Vyzkoušejte těchto 5 bylin, které doporučují bylinkáři

1. Lopuch větší

Lopuch je jednou z nejúčinnějších detoxikačních bylin. Jeho kořeny podporují detoxikaci jater i lymfy. Kořen, který je mírně nahořklým povzbuzuje trávicí systém a dodává tělu užitečné živiny.

2. Fialka

List a květ fialky nabízí jemnou, ale hlubokou očistu lymfatického systému. Rostlina je vysoce výživná, lehce sliznatá, což zaručuje uspokojivou léčivou aktivitu pro lidské tělo. Má lehce projímavé účinky.

3. Jetel luční

Květy jetele lučního jsou stejně známé jako čistič lymfy, jako je kopřiva známá pro schopnost čistit krev. Jetel je rovněž přírodním zdrojem fytoestrogenu, které pomáhají regulovat hormonální procesy v ženském těle.

4. Pampeliška

Pampeliška je používaná jako detoxikační a čistící rostlina od pradávna. Pampeliška roste i v extrémně znečistěném prostředí, a proto má odolnost vůči řadě škodlivých látek. Je tak skvělá, když potřebujete tělo zbavit veškerého odpadu.

5. Kopřiva

Kopřiva má močopudné účinky, podporuje průběh látkové výměny a čistí krev. Otoky na nohou můžete rovnou vyřešit příjemnou lázní z kopřivových listů.

Připravte si doma detoxikační čaj, který nic nestojí!

Tento recept je považován za obecně blahodárný, protože kombinuje světlo ze sluníčka, zemité chutě a oblíbené lokální bylinky, které najdete všude kolem sebe.

  • 1 čajová lžička lístků z fialky
  • 1 čajová lžička lístků mladé kopřivy
  • 1 čajová lžička květů jetele lučního
  • 1 čajová lžička máty

Zalejte horkou vodou a nechte odstát po 30 minut. Můžete pít denně, kolik budete chtít.