Léčivé účinky včelích produktů

Léčivé účinky včelích produktů

Včelí produkty pomáhají léčit i v kosmetice. Poradí si s opary i záněty močových cest a dokážou tlumit příznaky menopauzy.

V nadcházejících měsících většina z nás ocení vlastnosti medu při nachlazení a bolestech v krku. Propolis má ale pozitivní účinky i na trávení a v kosmetice. Med a další včelí produkty si umí poradit i s daleko závažnějšími a nepříjemnějšími problémy. Poradíme vám, s čím ještě vám mohou včelí produkty pomoci.

Obecně vám med pomůže očistit organismus od usazenin a volných radikálů, vyčistí cévy a tím přispívá k prevenci civilizačních chorob. Acetylcholin, který obsahuje med, dokáže snížit krevní tlak a konzumace medu snižuje i hladinu špatného cholesterolu v krvi. Odborně se léčba včelími produkty nazývá Apiterapie. Apiterapie využívá všechny včelí produkty a někdy i samotné včely k léčení různých chorob.

Propolis pomáhá s opary i paradentózou

Propolis má silně desinfikující účinky a další vlastnosti, které z něj dělají uznávanou přírodní látku již od dob starých Egypťánů. Propolis funguje jako anestetikum i antibiotikum a silný antioxidant s obsahem širokého spektra vitamínů B. Propolis stimuluje lidský imunitní systém a podporuje hojení ran. Využívá se při kožních potížích a skvěle funguje na opary. Jakmile se vytvoří puchýřek, potřete jej tinkturou, která ho pomůže vysušit. Stejně dobře hojí i kvalitní a tepelně neupravovaný med přímo od včelaře.

Propolisové roztoky pomáhají s paradentózou i s aftami. Při potížích se zápachem z úst nebo citlivostí zubů jsou vhodné zubní pasty s obsahem propolisu. Tinktura z propolisu pomáhá s popáleninami, drobnými poraněními kůže, akné a ekzémy.

Mateří kašička tiší příznaky menstruace i menopauzy

Mateří kašička obsahuje celý komplex vitamínů B, stopové množství vitamínu C, A, E a D. Obsahuje látky, které zabraňují množení bakterií, virů a aminokyseliny a množství minerálních látek. Mateří kašička stimuluje látkovou výměnu, stabilizuje krevní tlak, posiluje cévní systém a má velmi pozitivní vliv na srdce a imunitu. Včelí produkty se velice osvědčily jako pomocník při tlumení příznaků menopauzy a gynekologických potíží. Mateří kašička obsahuje látky podobné ženským hormonům, které pomáhají srovnat hladinu estrogenu. Pomáhá potlačit návaly horka a potu, bušení srdce, náladovost i únavu, a to nejen při menopauze, ale i při menstruaci a nepravidelných cyklech.

Proti podzimním depresím a zánětům močových cest zkuste medovou kúru

Pravidelná konzumace medu je prevence i léčebná kúra mnoha zdravotních problémů například zánětů a infekcí močových cest. V těchto případech se osvědčily medové nápoje – 2 velké lžíce medu rozpusťte ve vlažné vodě, přidejte skořici a vypijte nápoj nalačno. V případě propuknutí zánětlivého onemocnění popíjejte nápoj několikrát denně. Před spaním užívejte med, pokud vás trápí nespavost, podrážděnost či neklidný spánek. Dlouhodobě účinkuje pozitivně i na deprese a špatnou náladu.