Křemelina pro detoxikaci organismu

Křemelina pro detoxikaci organismu

V důsledku špatné životosprávy se organismus člověka zanáší odpadními látkami, přičemž největší zátěži podléhá zejména trávicí trakt. Tento stav potom může mít na svědomí celou řadu problémů – od méně závažných, jako je přetrvávající únava, oslabení imunity nebo špatné zažívání, až po skutečně těžká onemocnění.

Generální „úklid“ těla s křemelinou

Křemelina je přírodní látka tvořená mikroskopickými, křemičitými schránkami rozsivek – tedy jednobuněčných řas. Některé typy křemeliny jsou vhodné i pro konzumaci a pravidelné užívání a efekt této horniny pro detoxikaci střev je obrovský.

Za svůj účinek vděčí křemelina právě oněm schránkám, které dokáží do sebe vstřebat většinu škodlivin v trávicí soustavě, a dokonce čistit střevní stěny. Užívání křemeliny tak může vést k dlouhodobému zlepšení funkce střev, k posílení imunity a ke zlepšení mnoha dalších obtíží, jako je výše zmíněná únava nebo také pálení žáhy a podobně.

Detoxikace křemelinou představuje také účinnou prevenci proti různým vážnějším onemocněním souvisejícím s činností trávicího ústrojí.

Křemík pro zdravé srdce, kosti i mozek

Očistným působením ve střevech schopnosti křemeliny nekončí. Další účinky přináší vysoký obsah křemíku – minerálu, který je spoluzodpovědný za kvalitu a zdraví pokožky, nehtů, vlasů, zubů, dásní i pohybového aparátu a nervové soustavy.

Nedostatek křemíku – což je v populaci běžný jev – tak může mít za následek slábnutí kostí, kloubů i chrupavek, špatný stav cév nebo nervového systému. Křemelina vám může pomoci bojovat s těmito neduhy, a dokonce předcházet mnoha souvisejícím, vážným onemocněním.

Zdroj: Vitatrend