Zabezpečení majetku zabrání stresu

Zabezpečení majetku zabrání stresu

Žijeme v době, která je pro člověka příznivá, zvlášť pokud jsme obyvatelé vyspělejších zemí. Máme relativně dobré ekonomické zázemí – oproti jiným státům. Současnost ale klade zvýšené nároky na pracovní vytížení, ubývá nám času na rodinu, odpočinek a relaxaci.


V minulých dobách byla pracovní doba jasně stanovena, nenosila se „práce domů“. Dnes už je to jiné, trávíme na pracovišti běžně i 10 hodin denně, stále někam spěcháme. Mobilní komunikace, díky nimž jsme k dostižení i o víkendech, mají svá pro i proti. Ale většinou klidu nepřidají. Napříkad podnikatelé řeší své pracovní problémy takřka 24 hodin denně.

Je běžné, že lidé trpí stresem a s tím ruku v ruce přichází nemoci z povolání, psychické problémy, nadváha apod. I když se nám životní standard zvyšuje, paradoxně náš organismus trpí. Máme narušenou imunitu a i drobné zdravotní problémy, které na sobě denně pozorujeme, mohou být zapříčiněny nesprávnou životosprávou, vysokým pracovním nasazením, stresem.

O to více se snažíme odpočinout si v době dovolených. Odcestovat někam daleko od všedních starostí. Cestovní kanceláře nás hýčkají svými nabídkami all inclusive, slevou letenek a kvalitním ubytováním. Není problém za dostupnou cenu navštívit i exotické země. Ale nemůžeme příliš ovlivnit to, co se děje zatím u nás doma, jak máme zabezpečen svůj majetek. Abychom nepropadali panice i na pláži u moře a stále netelefonovali sousedům, zda se u nás neděje něco podezřelého, je lepší náš dům nebo byt vybavit zabezpečovacími prvky.

Dveře jsou nejčastějším místem, kudy zloděj vnikne dovnitř. Bezpečnostní dveře s kvalitním bezpečnostním zámkem mohou nevítaného návštěvníka při nejmenším zdržet, někdy i odradit.

Systém zabezpečení by měl mít nejen hlasitý alarm, ale i napojení na policii a váš mobilní telefon.

Před odjezdem důkladně zkontrolujte, zda jsou zavřena všechna okna. Ve spodních patrech zatáhněte rolety, žaluzie, závěsy – nikdo nemusí vědět, co máte např. v obývacím pokoji.

Pokud máte dům, je dobré mít upravenou zahradu. Přes zarostlé houští sousedé neuvidí, že se na vašem pozemku pohybují cizí lidé.

Pojištění domácnosti proti krádeži by mělo být pro vás samozřejmostí. Pojišťovny ovšem vyžadují, 3. a 4. stupeň zabezpečení vašeho domu či bytu a bezpečnostní dveře jsou základem.

Jestliže chcete mít alespoň čas dovolených bez starostí o svůj majetek, investujte do zabezpečovacích prvků, vyplatí se to.

Další článek zde.