Pracovní obuv musí být pohodlná a bezpečná

pracovní obuv
Pracovní obuv musí být pohodlná a bezpečná

Ne každý se může při práci přezout do pohodlných pantoflů. Naopak, v řadě pracovních oborů je třeba mít kvalitní, pohodlné, a hlavně bezpečné boty, ať už se jedná o práci v lese, na poli, pastvinách, či při průmyslové výrobě. Dobré boty ale potřebuje i celá řada řemeslníků, kteří v nich často tráví 10 i více hodin denně.

I když vzhled obuvi je jistě důležitý, u pracovní obuvi je ještě důležitější pohodlí a kvalita použitého materiálu. Dlouhé hodiny, kdy jsou chodidla uzavřena v pracovní obuvi, jim dají zabrat. I když existuje řada kvalitních umělých materiálů, pro nohy a jejich komfort je pořád nejlepší volbou obuv z kvalitní přírodní usně.

A právě taková pracovní obuv tvoří výrobní program české značky REPA. Najdete v něm například populární farmářky, a to nejen klasické kotníčkové, ale také jako polobotky či sandály. Vyrábějí se ve žluté či hnědé kůže a u nás jsou populární nejen u zaměstnanců, kteří většinu své pracovní doby tráví venku, ale také mezi turisty a milovníky dalších venkovních volnočasových aktivit. Jsou k dispozici i v zateplené zimní variantě. Vyrábějí se buď s lepenou nebo nástřikovou podešví a jsou vysoce pohodlné. Firma REPA vyrábí i další pracovní kožené boty, včetně speciálních polobotek určených pro profesionální řidiče. Nabídku doplňují kvalitní gumové holínky pro muže i ženy, bez nichž se neobejdou nejen zahradníci a zemědělci. I holínky mají zateplené varianty a verze od nízkých až po vysoké. Pro malé pomocníky jsou k dispozici holínky dětské.

Někdy se do práce hodí i obuv určená původně hlavně pro volný čas, třeba při práci v obchodě či službách, kde jsou zaměstnanci většinu dne na nohou. Vynikající nabídku obuvi pro volný čas i běžné nošení nabízí například zlínská značka Prestige. Pohodlná obuv Prestige má anatomicky tvarovanou nášlapnou pěnovou část a také svršky těchto bot pro dospělé i děti jsou vyrobeny z přírodní usně.