Domácí česnekový sirup

Domácí česnekový sirup

Česnekový sirup neboli česnekový bylinný elixír vychází ze starých lidových léčitelských zkušeností, ve kterých česnek hraje prim.

Macerát česneku v lihu pak zvyšuje využitelnost léčivých látek česneku násobně. Současně se řeší i skladování velmi léčivého česneku, ideálně českého paličáku. V ruském léčitelství se využívá macerát v lihu - ve vodce, na Valašsku se využívá mnohem kvalitnější slivovice. Destilát je destilát. Nemáte - li slivovici, můžete zkusit i vodku, nebo starorežnou.

Využijte česnek naplno

Ruští výzkumníci potvrdili, že přímo lidské tělo dokáže využít pouze 25 - 30 % ze 400 léčivých látek v česneku. Pokud jej ale vylouhujete v cca 40 % lihu, využijete přes 65 % léčivých látek.

Česnek se chová podivně. Pokud rozkrájíte středně velkou palici česneku na drobné kousíčky, na vzduch začne produkoval obrovské množství alicilu. Na asi 30 sekund, pak tvorba ustane. Dále pak v cyklech po 6. a 14. minutě. A právě toho využijete při zpracování kapek.

Návod na česnekový sirup

Vezmete středně velkou sněhobílou palici česneku. Český paličák je světově nejvyhledávanější a nejlepší. Česneku je stále nedostatek!

Z palice oddělíte stroužky. Když je začnete krájet na malé kousíčky, začnete měřit čas. Na vzduchu "česnek vyrobí" látky, schopné zabít údajně všechny patogeny. Po 14. minutě česnek zalijete lihem. Cca 750 g vodky (nebo jiného alkoholu). Omyjete jednu paprička habanero, přidáte do sklenice. Do láhve přidejte polévkovou lžíci krystalu. Víčko uzavřete a dobře protřepejete. 

Láhev uložte na 4 dny do temnoty, při teplotě 18 - 20 °C, ideálné tedy komora, nebo sklep. Po 4 dnech přeceďte přes kávový filtr.

Pozor, proti rakovině nechte výluh 21 dnů.

Užívání česnekového sirupu

Česnekový sirup je velmi silný a proto se užívá po kapkách. 

Dávkování: 2 - 4 kapky, opravdu jen kapky, do 1,5 dc vody, 2 x denně. Prvních 5 dnů. Pak přidávejte každých 3 - 5 dnů 2 kapky denně, až na 16 až 20 kapek. Je dobré opakovat tuto česnekovou kůru 4 x za rok.

Staří bohatí Rusové říkali: Když to budeš užívat, nikdy neonemocníš. A mysleli tím česnekový elixír s vodkou.

Pokud chcete česnekovým elixírem bojovat proti rakovině, výluh se ponechá 21 dnů.

Česnekem nemůžete nic zkazit. Již máte nasazený jarní česnek? Nebo máte zimní?

Autor: Jan Hoza
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Zeleninové šťávy
Domácí sirup na hubnutí
Oregáno- léčivé účinky