Hlíva ústřičná vás na první pohled možná odradí svým vzhledem, ale její blahodárné účinky na lidský organismus jsou známy již celá staletí.


Řekne-li se „hlíva a Čína“ možná se vám nejdříve vybaví pokrm čínské restaurace ve spojení s jedlou houbou. Vězte, že na území Číny se hlíva ústřičná jako lék používala mnohem dříve, než ve staré matičce Evropě. Možná se s ní na svých cestách setkal i Marco Polo. Ve staré Číně a Japonsku se z této houby vyráběly masti pro účinnější hojení.

Sušená hlíva ústřičná dnes pomáhá pacientům při léčení křečích a strnulosti páteře a šlach. Dá se pohodlně objednat na kvalitních e-shopech, např. na www.hliva-ustricna.cz.

I v moderní evropské medicíně má tato houba mnohá využití. Máte cukrovku? Pomůže při její léčbě. Vysoký cholesterol a krevní tlak? Významně jej snižuje. Posílení imunity, léčba křečových žil, popálenin, obnovuje funkci jater, ledvin, slinivky. A dokonce vám i zlepší metabolismus. Skoro by se zdálo, že je hlíva ústřičná houbou zázračnou.

Zázrak spočívá v jejím složení. Polysacharidy, beta 3D glukan (ten prospívá imunitě), riboflavin, vitamíny B a C, houbová vláknina a dokonce i antibiotické látky.

V lékárnách, prodejnách se zdravou výživou a opět v osvědčených e-shopech je k dostání hlíva ústřičná tablety. Lékaři je doporučují např. pro posílení imunity pacientům, které trápí chronická onemocnění, během roku jsou oslabeni a často mají problémy s virovými infekcemi. Ale samozřejmě je hlíva ve formě tablet vhodná i jako prevence.

V gastronomii je tato „zázračná houba“ často používána. Sušená do polévek, k dušení pod maso, jako aromatické koření do salátů. Nebo jen tak rozpuštěná ve vodě či čaji. Čerstvá ke smažení, do omáček, velmi oblíbená je falešná „držťková“ polévka z hlívy. V kuchařských knihách i na internetu najdete hlíva ústřičná recepty v mnoha variantách a obměnách. Dokonce se využívá i v balkánské kuchyni a našla tu své příznivce, což pro tuto oblast není příliš obvyklé.

O své zdraví je třeba pečovat a nenechat nic náhodě. Hlíva ústřičná jako přírodní produkt nám může být v tomto ohledu velmi prospěšná. Jen je třeba ji vyzkoušet.

zf

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové