Pro své zdraví jsme ochotni mnohé udělat. Správná životospráva, pohyb, měně stresu…


Ovšem na zdravotní stav člověka může mít vliv i okolní prostředí. Nejen kraj kde žijeme, ale i prostor, ve kterém bydlíme a jeho vybavení. Dřevostavba nebo zděný dům, dřevěná nebo plastová okna, klimatizace, kvalita vody. Nepřehlédnutelným faktorem pro zdravotní stav člověka je způsob vytápění.

Vhodnou variantou, v poslední době velmi oblíbenou, mohou být kachlová kamna. Produkují sálavé teplo. V první řadě se zde neohřívá vzduch do takové míry, jako při vytápění např. radiátory či přímotopy. Zahřívají se předměty a osoby. Teplotní rozdíl mezi horní částí místnosti a podlahou je zanedbatelný, u běžného vytápění se teplý vzduch drží u stropu a rozdíl může být i 10 stupňů. Vzduch se nevysušuje, necirkuluje právě kvůli stabilní teplotě, nevíří se prach a není přepálen.

To je jistě dobrá zpráva pro alergické astmatiky. Právě v zimních měsících se pobytem ve vytápěných místnostech jejich zdravotní stav zhoršuje. Je třeba častěji větrat, aby v přetopených prostorách neměli dýchací potíže.

Naopak mezi nevýhody patří pořizovací cena, kachlová kamna přece jen něco stojí. Mají vysokou hmotnost a potřebujete pro ně větší prostor. A také se po vychladnutí pomaleji zahřívají.

Díky současným technologiím spalování se ovšem nemusíte bát, kamna mají např. vzhled z minulých staletí a přitom přikládáte 2xdenně, spalovaná hmota se využije téměř beze zbytku a zůstane vám malé množství popela.

Mezi výhody - u ženského pohlaví ve většině případů rozhodující – patří vzhled kachlových kamen. Jsou krásným doplňkem bydlení a mohou ve značné míře ovlivnit, jak budou místnosti domu vypadat. Existují firmy, které jsou schopny vyrobit vám kachlová kamna „na míru“ jak pro moderní interiér, tak pro nostalgický z dob minulých. Každopádně řemeslná zručnost kamnářů se plně odráží na vzhledu kachlových kamen. Vypalované, různě zabarvené kachle s malbou nebo jen glazované okouzlí těměř každého.

zf

Redakce

  • Adresa : Pod Rozhlednou 6085 76001 Zlín

  • Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nové